Diakonia Modlitwy Ruchu Światło Życie Rejon Koniński
Diakonia zromadzi członków Ruchu Światło Życie, zarówno Domowego Kościoła jak i Wspólnoty Dorosłych.
Realizuje podstawowe zadania diakonii modlitwy i skupia wszystkich chętnych, którzy chcą podjąć się posługi modlitewnej w różnorakiej formie - każdy znajdzie sobie swoje miejsce w posłudze.
Diakonia zajmuje się:
* Prowadzeniem i przygotowaniem spotkań modlitewnych - Wieczorów Uwielbienia -2-gi wtorek miesiąca,
Parafia św. Maksymiliana w Koninie,
* Modlitwą wstawienniczą,
* Modlitwą uwolnienia wg modelu pięciu kluczy,
* Organizacją rekolekcji i warsztatów modlitwy,
* Organizacją rekolekcji ewangelizacyjnych "SOBOTA Z JEZUSEM",
* Organizacją Seminariów Odnowy Wiary,
* Prowadzeniem Wspólnot Dorosłych powstałych po Seminariach
Opiekę duchową sprawują Misjonarze Świętej Rodziny w Kazimierzu Biskupim:
Ks. Adam Bajorski MSF - moderator
Diakonia Modlitwy w Koninie
Ks. Franciszek Blachnicki mówił o diakonii modlitwy, jako o podstawowej diakonii wobec wszelkich działań Ruchu Światło Życie i pozostałych diakonii. Człowiek, który się modli jest w bliskiej relacji z Panem Bogiem. A wiadomo, że każde działanie, które nie jest osadzone w woli Bożej, jest tylko aktywizmem i nie ma nic wspólnego z budowaniem Królestwa Bożego.
Dlatego modlimy się – to takie proste – tak krótko można określić zadanie podstawowe dla diakonii modlitwy.
Nasz sztandarowy „produkt”, to spotkania modlitewne WIECZORY UWIELBIENIA. Organizujemy je w drugi wtorek miesiąca w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Koninie w formie adoracji Najświętszego Sakramentu. Jednak nie jest to adoracja w tradycyjnie rozumianej formie. To modlitwa uwielbienia w obecności Jezusa Eucharystycznego, na którą zapraszamy braci i siostry ze wspólnoty, ale także i wszystkich innych – są to spotkania otwarte. W ich czasie każdy uczestnik może doświadczyć różnych rodzajów modlitwy: modlitwy uwielbienia, dziękczynienia przebłagania i prośby w formie modlitwy równoczesnej, litanijnej, modlitwy ciszy, modlitwy Słowem Bożym.
Podczas spotkań modlitewnych istnieje zawsze możliwość poproszenia o modlitwę wstawienniczą w różnych sprawach. Dlatego zachęcamy do przyjścia osobistego tych wszystkich, którzy potrzebują wsparcia modlitewnego, aby samemu włączyć się w modlitwę. Oczywiście diakonia posługuje tym rodzajem modlitwy także w innych okolicznościach; jesteśmy proszeni do posługi na różnego rodzaju rekolekcjach, spotkaniach, jeśli organizatorzy dostrzegają taką potrzebę. Istnieje też możliwość poproszenia o bardziej rozbudowaną, indywidualną modlitwę wstawienniczą czy uwolnienia.
Posługa modlitewna jest oparta o naszą wewnętrzną formację; diakonia spotyka się systematycznie w celu ugruntowania i rozwijania wiedzy na temat modlitwy, wyznaczania kierunków, rozeznawania posługi w obrębie Ruchu, a także po to, by się modlić w gronie odpowiedzialnych. Każdy z członków diakonii jest zobowiązany do modlitwy w intencji diakonii, spotkań modlitewnych i powierzanych intencji.
Sami bierzemy również udział w rekolekcjach specjalistycznych, by nie pozostawać w miejscu, aby się rozwijać, aby lepiej służyć wspólnocie. Jest wielu ludzi bardziej doświadczonych w modlitwie i wiele form rekolekcji o modlitwie. Dlatego uważamy, że warto się „dokształcać” w tej dziedzinie.
Najważniejsze jest jednak, że to Pan Bóg nas przynagla do tej posługi. I jest to dla nas radość, że Pan Bóg się nami posługuje i że czujemy się potrzebni.
A ponieważ doświadczamy dobra, jakie płynie dla innych i dla nas osobiście z tej posługi zapraszamy każdego, kto tylko umie i chce się modlić nie tylko w swoich sprawach, bo to jest właściwy mandat dla chcących posługiwać modlitwą.
INSTRUKCJA NA TEMAT MODLITW W CELU OSIĄGNIĘCIA UZDROWIENIA POCHODZĄCEGO OD BOGA
Zachęcamy osoby posługujące modlitwą do zapoznania się z tym dokumentem Kongregacji Nauki Wiary z dnia 14.09.2000.
W czasie Audiencji udzielonej niżej podpisanemu Kardynałowi Prefektowi Jego Świątobliwość Jan Paweł II zatwierdził niniejszą Instrukcją, uchwaloną na Zebraniu plenarnym Kongregacji Nauki Wiary, i nakazał jej opublikowanie.
Rzym, w siedzibie Kongregacji Nauki Wiary, 14 września 2000 r. w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
JOSEPH Kard. RATZINGER, Prefekt, Abp TARCISIO BERTONE, SDB, Em. Arcybiskup Vercelli, Sekretarz